Listeners:
Top listeners:
Nasze Radio UK NASZE Polskie Radio w UK
Nowy singiel „Folo Bolo” – Orkiestry Na Dużym Rowerze info naszeradio
Głównym argumentem pracowników jest to, że oferowane podwyżki nie odzwierciedlają realnej sytuacji ekonomicznej, zwłaszcza w kontekście panującej inflacji. Pracownicy metra nie chcą akceptować sytuacji, w której ich wysiłki i zaangażowanie są wynagradzane jedynie niewielkimi podwyżkami, szczególnie gdy osoby na wysokich stanowiskach cieszą się dużymi bonusami.
Rozpoczęcie serii strajków zaplanowano na 5 stycznia, trwających do 12 stycznia. Pracownicy zajmujący się konserwacją metra nie będą wykonywać obowiązków 5 i 6 stycznia, a do 12 stycznia odmówią wykonywania nadgodzin i pracy w dni wolne. Kontrolerzy i zarządzający ruchem metra będą zaniechać pracy 7 i 8 stycznia, a sygnaliści 9 i 10 stycznia. 10 stycznia natomiast pracownicy stacji również dołączą do protestu, odmawiając pracy.
Sekretarz generalny RMT, Mick Lynch, jasno wyraził stanowisko pracowników metra, podkreślając, że w obliczu kryzysu nie akceptują propozycji “skromnych podwyżek poniżej inflacji”, szczególnie gdy osoby na szczytach hierarchii czerpią z tego ogromne korzyści. Lynch podkreślił również gotowość członków związku do podjęcia dalszych działań, apelując jednocześnie o poprawę oferty płacowej TfL.
Z kolei Transport for London wyraziło “głębokie rozczarowanie” z powodu odrzucenia ich propozycji podwyżek. Konflikt między pracownikami a TfL z pewnością będzie miał wpływ na funkcjonowanie londyńskiego metra, zatrzymując wszystkie usługi w trakcie strajku.
Warto zauważyć, że walka pracowników metra nie ogranicza się jedynie do aspektu finansowego. To także wyraz sprzeciwu wobec nierówności i niesprawiedliwego traktowania, co podkreśla istotę ich postulatów. Czy TfL zdoła sprostać oczekiwaniom pracowników i uniknąć zakłóceń w stolicy? Czas pokaże, czy obie strony znajdą kompromis, który zadowoli obie strony.
Napisane przez: MonikaZ
WhatsApp us